COPENHAGEN SUMMER
£16,95
It's all about finding the perfect balance between mellow and sweet.
Savour the way STRAWBERRY MATCHA combines fruity red liquorice, enveloped in creamy white chocolate, with the sweetness of sun-ripened strawberries and the uniquely mellow, green depth of traditional matcha. A balanced flavour profile that leaves your senses in a state of zen.
| Nutrition Information | per 100g |
|---|---|
| Energy | 1985 kJ / 472 kcal |
| Fat | 20 g |
| - Of which saturated fat | 11 g |
| Carbohydrate | 70 g |
| - Of which sugars | 55 g |
| Protein | 3.7 g |
| Salt | 0.14 g |
| dimensions | 14.4 cm x 7.2 cm x 7.2 cm |
| Barcode | 5710858014733 |
| Net Weight | 270 g |
| gross weight | 329 g |
| storage | Protect from heat and moisture |